Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka do Rybna

Wycieczka do Rybna

W dniu 11 maja 2023r. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Rybna.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie. Wizyta w Straży była ważną lekcją dla dzieci, ponieważ dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń. Dzieci oglądały wóz strażacki,  poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i  odzieży ochronnej używanej  w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Następnie wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą, kształtowanie i rozwijanie  zainteresowań czytelniczych. W Bibliotece podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały również zasady zachowania się w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.

Następnie poszliśmy na spacer na ścieżkę edukacyjną wokół jeziora w Rybnie. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekał pyszny obiad w Restauracji „Świtezianka” oraz lody.

Dziękujemy bardzo druhom z OSP Rybno, którzy umożliwili  przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska. Dziękujemy również pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie za przeprowadzenie ciekawej lekcji bibliotecznej.

 

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.

 

Tekst: Monika Ciecińska

Zdjęcia: M.Ciecińska, J. Budzińska

Data dodania: 2023-05-11 18:50:58
Data edycji: 2023-05-11 18:52:02
Ilość wyświetleń: 374
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej