Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Erasmus

Dzień Dziecka. Upowszechnianie efektów Erasmusa +.

Nauczyciele uczestniczący w projekcie „ Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Erasmus + sektor Edukacja szkolna, przygotowali dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie Dzień Dziecka w oparciu o zwyczaje, tradycje, kulinaria krajów: Hiszpanii i Chorwacji.

Wstępem do Dnia Dziecka było spotkanie pod hasłem: „Owocowa Chorwacja i Hiszpania- raj dla miłośników zdrowego odżywiania”.Nauczyciele zachęcali uczniów do poznania krajów poprzez degustację owoców. Dogodny klimat w tych krajach wpływa na pozyskanie bogatych plonów, dojrzałych oraz dorodnych owoców i warzyw. Każda pora w Chorwacji to sezon na inne owoce. Sezon letni rozpoczynają wiśnie, morele, śliwki, kiwi, truskawki, nektarynki, brzoskwinie i czereśnie. Popularnymi i sezonowymi owocami środka lata są arbuzy i melony. Degustacja połączona z kształtowaniem nawyków zdrowego odżywiania, powoduje, że dzieci chętniej będą interesowały się obyczajami, zwyczajami kraju- jakim jest Chorwacja. Egzotyczne owoce z Hiszpanii zaprezentowali nauczyciele, którzy poznali ten kraj podczas pobytu na Erasmusie+. Wśród najchętniej spożywanych owoców są: opuncje figowe, nieśplik japoński, kiwi, czerymoja, mango, awokado, papaja, banan, granat. Owoce, które najlepiej smakowały uczniom to mango i banany. Wiemy doskonale, że regularne, codzienne spożywanie warzyw i owoców wpływa na rozwój naszego organizmu. Poprzez akcję „Owocowa Chorwacja i Hiszpania” chcemy pokazać, że spożywanie warzyw, owoców, soków to optimum odżywiania w każdym wieku. Przesłanie: „Co kraj to obyczaj, a wszyscy spożywamy warzyw i owoców zbyt mało, wcielali uczestnicy projektu Erasmus+ swoim wychowankom.

W dalszej części spotkania pod hasłem: „Poprzez taniec poznajemy świat”, dzieci tańczyły w rytmie makaryeny. Makarena jest wyróżnikiem kultury obyczajów, zwyczajów, wyrazicielem temperamentu narodu- jakim jest Hiszpania. Pod kierunkiem nauczyciela Pani Iwony Kozłowskiej dzieci uczyły się nieskomplikowanego układu choreograficznego. Poprzez wspólny taniec, którego siła tkwi w prostocie imponującym efekcie grupowym dzieci poznały kulturę Hiszpanii.

Uczniowie klasy VII na zajęciach z informatyki przygotowali prezentacje multimedialne na temat Chorwacji i Hiszpanii, w której przedstawili przydatne, praktyczne informacje na temat Krajów. W prezentacjach uczniów zachęcali do odwiedzania prezentowanych miejsc. Zwrócili szczególną uwagę na historię kraju, informacje konsularne walutę, klimat, warunki wypoczynkowe, kulinaria, ciekawostki.

Na zakończenie wspólnego świętowania Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się mecz dwóch drużyn: Chorwacji i Hiszpanii. Uczniowie kibicowali drużynom. Zwycięzka drużyna Chorwacji otrzymała gromkie oklaski i flagę tego kraju.

Edukacja poprzez zabawę pozwoliła na przybliżenie krajów, w których przebywali uczestnicy projektu : Erasmus +.

 

 

________________________________________________________________________________________________

Szkolenie nauczycieli w Chorwacji – ERASMUS +

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie: Hanna Kirchhof, Anna Rogożyńska, Marek Zieliński przebywali na szkoleniu w Zagrzebiu-Chorwacja w terminie od 15-21.07.2018r. .

Wyjazd odbył się w ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Funduszu Społecznego.

Szkolenie miało na celu wzmocnienie umiejętności nauczycieli w zakresie stosowania metod i form sprzyjających rozwojowi budowania pozytywnych relacji dzieci z otoczeniem, a także doskonalenie umiejętności i rozwoju kompetencji nauczycieli z zakresu efektywnej komunikacji interpersonalnej z rodzicami oraz dziećmi.

Wspólny wyjazd pozwolił na poznanie kultury kraju i  rozwój kompetencji społecznych i językowych.

______________________________________________________________

Szkolenie nauczycieli w Hiszpanii – ERASMUS +

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie: Katarzyna Bach, Iwona Cybulska i Karolina Januszewska w terminie 1-7 lipca 2018 roku przebywały na szkoleniu w Murcji w Hiszpanii.

Wyjazd odbył się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Funduszu Społecznego.

„Praca z uczniem o indywidualnych potrzebach edukacyjnych”- tak brzmiał temat szkolenia. Obejmował on pracę z uczniem ze specyficznymi trudnościami w nauce, z ADHD i z autyzmem, pracę z uczniem zdolnym.

Nauczycielki poznały nowe metody i formy pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, pogłębiły swoją wiedzę na temat specyficznych trudności w uczeniu się, przyczyn, objawów, patomechanizmów dysleksji, dysortografii, dysgrafii.

Pobyt w Murcji i okolicach pozwolił również nauczycielkom na poznanie hiszpańskiego systemu edukacji oraz kultury i zwyczajów tego państwa.

_____________________________________________________________________________________

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego realizuje projekt "Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej" realizowanego na zasadach Programu ERASMUS + sektor Edukacja Szkolna.

Zespół 3 nauczycieli w dniach 01.07.2018 - 07.07.2018r. będzie uczestniczył w szkoleniu w Hiszpanii na temat "Praca z uczniem o indywidualnych potrzebach edukacyjnych".

Zespół 4 nauczycieli w dniach 15.07.2018 - 21.07.2018r. będzie uczestniczył w szkoleniu w Chorwacji na temat: "Komunikacja, mediacje, rodzic trudny".

Data dodania: 2018-10-27 21:38:10
Data edycji: 2019-10-16 21:23:25
Ilość wyświetleń: 3149
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej