Czcionka:

A+A-

Kontrast:

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 PRZEDSZKOLE

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

na lata 2021- 2025

 

KĄCIK KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH W RAMACH PROJEKTU

 

 

 

 

 

 

"Dlaczego warto czytać dzieciom?" 

  • ulotka dla Rodziców

 

 

 

 

PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY BIBLIOTEKĘ W PŁOCKU

6 grudnia Przedszkolaki były na wycieczce w Płocku. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą, kształtowanie i rozwijanie  zainteresowań czytelniczych. Dzieci miały możliwość odwiedzić Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego oraz znajdującą się tuż obok Miediatekę "eMka".  Są to największe biblioteki w Płocku, a spotkanie z pracownikami pomogło poglębić wiedzę dzieci i rozbudzić zainteresowania czytelnicze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Mamo, tato przeczytaj mi książkę”

W grudniu wraz z Rodzicami rozpoczęliśmy akcję "Mamo, tato przeczytaj mi książkę", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych u dzieci, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Akcja polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają dzieciom.

Książki są niezbędne dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka, pomagają rozwijać wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, uczą koncentracji. Dzieci, którym czytano od wczesnego dzieciństwa, kojarzą czytanie zawsze z przyjemnością, a nie ze szkolnym przymusem. Dziecku, któremu czytamy zostanie czytelnikiem na całe życie, a czas spędzony na czytaniu będzie dla niego czasem wartościowym.

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU "ŚWIĄTECZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

 

W grudniu nastąpiło podsumowanie konkursu na "Świąteczną zakładkę do książki". Celem zorganizowanego konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych, rozbudzenie świadomości poszanowania książek.  

Wszystkie prace dzieci zostały nagrodzone.
 
Laureaci konkursu:
 
1 miejsce – Nadia Ćwiklińska
2 miejsce – Kornel Jacuński
3 miejsce – Zofia Rucińska
 
Wyróżnienia:
Alicja Lewalska
Maciej Kaczmarek
Szymon Jastrzębski
Matylda Wiśniewska
Kacper Mroczek
Kaja Mroczek
Antoni Krajewski
Kornel Kasprowicz
 
GRATULACJE!!!
 
 
 
 
 

„Dzieci dzieciom”

 

Nie jest tajemnicą, że książka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości i postaw młodych ludzi. Nasza szkoła podejmuje szereg działań, które przyczyniają się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów. Uczniowie klasy II również chętnie biorą udział w różnorodnych akcjach, projektach promujących czytelnictwo. W każdy wtorek w ramach projektu „Dzieci dzieciom” drugoklasista czyta wybraną przez siebie książkę (wiersz, bajkę, krótkie opowiadanie itp.) młodszym kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego. Celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie od najmłodszych lat potrzeby obcowania z książką, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania oraz pogłębianie więzi między rówieśnikami. Starsze dzieci dają przykład młodszym kolegom, w jaki sposób można wartościowo spędzać czas, a jednocześnie rozbudzają wśród przedszkolaków potrzebę czytania. Ponadto sami też doskonalą technikę czytania. Wspólnemu czytaniu towarzyszy rozmowa na temat wysłuchanej lektury, tworzenie ilustracji, wspólne zabawy związane z przeczytaną książką. W dniu dzisiejszym swój debiut miał Rafał Banach, który w interesujący sposób zapoznał swoich kolegów i koleżanki ze światem zwierząt. Nasi najmłodsi już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie czytelnicze z drugoklasistami.

 

Data dodania: 2022-12-13 21:11:58
Data edycji: 2022-12-27 22:50:19
Ilość wyświetleń: 295
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook