Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 PRZEDSZKOLE

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

na lata 2021- 2025

 

KĄCIK KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH W RAMACH PROJEKTU

 

 

 

 

 

 

"Dlaczego warto czytać dzieciom?" 

  • ulotka dla Rodziców

 

 

 

 

PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY BIBLIOTEKĘ W PŁOCKU

6 grudnia Przedszkolaki były na wycieczce w Płocku. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą, kształtowanie i rozwijanie  zainteresowań czytelniczych. Dzieci miały możliwość odwiedzić Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego oraz znajdującą się tuż obok Miediatekę "eMka".  Są to największe biblioteki w Płocku, a spotkanie z pracownikami pomogło poglębić wiedzę dzieci i rozbudzić zainteresowania czytelnicze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Mamo, tato przeczytaj mi książkę”

W grudniu wraz z Rodzicami rozpoczęliśmy akcję "Mamo, tato przeczytaj mi książkę", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych u dzieci, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Akcja polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają dzieciom.

Książki są niezbędne dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka, pomagają rozwijać wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, uczą koncentracji. Dzieci, którym czytano od wczesnego dzieciństwa, kojarzą czytanie zawsze z przyjemnością, a nie ze szkolnym przymusem. Dziecku, któremu czytamy zostanie czytelnikiem na całe życie, a czas spędzony na czytaniu będzie dla niego czasem wartościowym.

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU "ŚWIĄTECZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

 

W grudniu nastąpiło podsumowanie konkursu na "Świąteczną zakładkę do książki". Celem zorganizowanego konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych, rozbudzenie świadomości poszanowania książek.  

Wszystkie prace dzieci zostały nagrodzone.
 
Laureaci konkursu:
 
1 miejsce – Nadia Ćwiklińska
2 miejsce – Kornel Jacuński
3 miejsce – Zofia Rucińska
 
Wyróżnienia:
Alicja Lewalska
Maciej Kaczmarek
Szymon Jastrzębski
Matylda Wiśniewska
Kacper Mroczek
Kaja Mroczek
Antoni Krajewski
Kornel Kasprowicz
 
GRATULACJE!!!
 
 
 
 
 

„Dzieci dzieciom”

 

Nie jest tajemnicą, że książka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości i postaw młodych ludzi. Nasza szkoła podejmuje szereg działań, które przyczyniają się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów. Uczniowie klasy II również chętnie biorą udział w różnorodnych akcjach, projektach promujących czytelnictwo. W każdy wtorek w ramach projektu „Dzieci dzieciom” drugoklasista czyta wybraną przez siebie książkę (wiersz, bajkę, krótkie opowiadanie itp.) młodszym kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego. Celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie od najmłodszych lat potrzeby obcowania z książką, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania oraz pogłębianie więzi między rówieśnikami. Starsze dzieci dają przykład młodszym kolegom, w jaki sposób można wartościowo spędzać czas, a jednocześnie rozbudzają wśród przedszkolaków potrzebę czytania. Ponadto sami też doskonalą technikę czytania. Wspólnemu czytaniu towarzyszy rozmowa na temat wysłuchanej lektury, tworzenie ilustracji, wspólne zabawy związane z przeczytaną książką. W dniu dzisiejszym swój debiut miał Rafał Banach, który w interesujący sposób zapoznał swoich kolegów i koleżanki ze światem zwierząt. Nasi najmłodsi już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie czytelnicze z drugoklasistami.

 

Data dodania: 2022-12-13 21:11:58
Data edycji: 2022-12-27 22:50:19
Ilość wyświetleń: 791
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej