We wtorek, 21 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami pożegnali kończącą się już Zimę i powitali długo wyczekiwaną Wiosnę. Tego dnia w ubraniach wszystkich dominowały wiosenne barwy i desenie, a na twarzach gościł uśmiech, gdyż wiosna to pora radosna, pora rodzącej się po długim, zimowym śnie do życia przyrody.
Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pod tytułem „Gdzie jesteś Wiosenko?” przygotowanego przez naszych najmłodszych uczniów. Pierwszoklasiści poprzez recytację i śpiew nie tylko powitali Wiosenkę, ale również przypomnieli wszystkim zebranym o tym, jak ważna jest ochrona środowiska. Mali aktorzy spisali się na medal. Następnie odbył się przegląd piosenek o tematyce wiosennej. Dzieci przepięknie śpiewały piosenki o nadejściu wiosny. Tego dnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzony został też konkurs na najzabawniejsze przebranie wiosenne. Chętni uczniowie „na zielonym chodniku” zaprezentowali więc swoje stroje. Uczniowie wykazali się tu dużą pomysłowością i kreatywnością. Na naszym szkolnym wybiegu pojawiły się między innymi: kwiatki, bociany, żabka, kret, Pani Wiosna, a także drzewo. Przedszkolaki wykonały dla Wiosenki nawet przepiękny projekt sukienki. Pogoda tego dnia dopisała, więc w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się też wiosenny spacer. Wszyscy wesołym korowodem z Marzanną na czele przemaszerowali przez wieś żegnając Zimę i śpiewając piosenki na powitanie Wiosny. Podczas tej przechadzki spotkaliśmy wiosnę w ciepłych promykach słońca, radosnym śpiewie ptaków, pierwszych pączkach na drzewach, baziach, krokusach przed szkołą i przebiśniegach kwitnących nad stawem. Było bardzo miło i przyjemnie.
Impreza ta przyczyniła się do lepszego zintegrowania naszej społeczności szkolnej, a przede wszystkim była dla dzieci świetną zabawą.
Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa. Osoby z zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego - trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Na znak solidarności i szacunku z osobami z trisomią 21 oraz ich rodzinami uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli tego dnia skarpetki nie do pary.
Każdy z nas jest inny, ale przecież wszyscy jesteśmy sobie równi – pamiętajmy o tym każdego dnia!
Tekst: opiekun SU – Katarzyna Bach
Zdjęcia: Bożena Osowska, Katarzyna Bach
13-220 Rybno
Rumian 12