Truskawki to owoce, które smacznie wyglądają, pięknie pachną i wspaniale smakują. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klasy I, którzy w ramach drugiego śniadania postanowili zrobić koktajl truskawkowy. Na samym początku zajęć dzieci poznały historię truskawek i ich budowę. Dowiedziały się także, jakie witaminy oraz właściwości zdrowotne kryją się w tych czerwonych owocach, dlaczego warto je jeść. Przed przystąpieniem do przygotowania koktajlu omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z blendera. To kulinarne wyzwanie okazało się dla pierwszoklasistów niezwykle proste. Koktajl wszystkim smakował, a przede wszystkim był prawdziwą „bombą witaminową”. To wspólne działanie zapewne przyczyniło się także do większej integracji zespołu klasowego. Dzieci wykonały też prace plastyczne z truskawką w roli głównej.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM DZIECIOM ORAZ ICH RODZICOM WSPANIAŁYCH WAKACJI, PEŁNYCH PRZYGÓD, RADOŚCI I SŁOŃCA!