Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Światowy Dzień Meteorologii

Światowy Dzień Meteorologii

W dniach 25-29 marca br. w naszej szkole odbyły się różnorodne warsztaty z zakresu meteorologii. Innowacyjne zajęcia miały głównie na celu pogłębienie wiedzy z zakresu meteorologii, poznanie przyrządów, ich sposobu działania, ich obsługi, a także motywowanie uczniów do poznawania przyrody w sposób aktywny, twórczy, dociekliwy i wytrwały.

Uczniowie starszych klas najpierw odbyli teoretyczne szkolenie. Obejrzeli prezentację multimedialną i jednocześnie rozwiązywali krzyżówkę. Praktyczna część szkolenia odbyła się w ogródku meteorologicznym, gdzie uczniowie rozpoznawali przyrządy oraz odczytywali dane z urządzeń. Podejmowane przedsięwzięcia skupiały się na zaciekawieniu uczniów światem przyrody oraz rozbudzeniu pasji poznawczych.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy I również włączyli się do obchodów dnia meteorologii. Obejrzeli film pt. "Prognoza pogody"- który był poświęcony zagadnieniom meteorologicznym. Dzieci poznały różne rodzaje pogody i towarzyszące jej zjawiska atmosferyczne.  Udaliśmy się również do ogrodu meteorologicznego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć przyrządy do pomiaru wiatru czy temperatury. Na koniec uczniowie wykonały postery o rodzajach chmur.

Data dodania: 2019-05-07 20:35:15
Data edycji: 2019-05-28 18:39:42
Ilość wyświetleń: 65

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button