Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Rybno najlepsze w zapasach

Rybno najlepsze w zapasach

W dniach 20-21.09.19 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek oraz Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Koronowie. Region D do którego należy Rybno reprezentują 4 województwa(warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie oraz mazowieckie) Z Klubu GSZS Delfin Rybno wystartowało 10 zawodników. Oto miejsca poszczególnych zawodników:
Alicja Lenckowska (42kg) 3 miejsce
Klaudia Świniarska (46kg) 1 miejsce
Monika Rozentalska (50kg) 1 miejsce
Agata Cieszniewska (50kg) 5 miejsce
Wiktoria Świniarska (50kg) 2 miejsce
Maja Rozentalska (62kg) 2 miejsce
Karolina Monczkowska (54kg) 2 miejsce
Kamil Bojarowski (38kg) 1 miejsce
Kacper Bartwicki (57kg) 14 miejsce
Wiktor Kozłowski (57kg) 10 miejsce
W rywalizacji drużynowej wśród dziewcząt Delfin zajął pierwsze miejsce i zdobył 16 pkt w współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Pozostawiły w tyle takie kluby jak WLKS Siedlce, Warmia Lidzbark Warmiński, Olimpijczyk Radom, Budowlani Olsztyn, Podlasie Białystok, Gwiazda Szczuczyn i wiele innych klubów. Puchar za I mejsce powędrował do Rybna. Wśród rywalizacji chłopców pierwsze miejsce wywalczył Kamil Bojarowski i także dodał 3 punkty dla klubu. Dorobek Rybna to 19 punktów. Trenerem zawodników i zawodniczek jest Mirosław Gajewski. Były to najważniejsze zawody w tym roku dla tej grupy wiekowej.
Warto zaznaczyć że za tydzień odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym w Białymstoku. Nie zabraknie tam również zawodników GSZS Delfin Rybno. Trzymamy kciuki w walce o następne punkty.

. Wojewódzka Liga Warmii i Mazur w zapasach

Nowe Miasto Lubawskie było organizatorem Ligi zapaśniczej dnia 08.09.2019 r. Na zawodach nie zabrakło zawodników Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o punkty dla swoich szkół. Ponownie dziewczęta były najlepsze, a chłopcy zajęli jako szkoła drugie miejsce w województwie. Podczas tych zawodów nagrodzono najlepszych zawodników województwa za rok poprzedni .Wśród 10 najlepszych znalazło się 3 zawodników z Rybna: Maja Rozentalska, Klaudia Świniarska i Kamil Bojarowski. Brano pod uwagę wszystkie zawody Ligi szkolnej w roku szkolnym 2018/2019. Uhonorowani otrzymali buty zapaśnicze Asics. Zawodniczki i zawodnicy wywalczyli 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale., Podczas rozpoczęcia zawodów dokonano jeszcze jednego podsumowania za ubiegły rok. Gmina Rybno zajęła pierwsze miejsce w województwie w zapasach. Puchar za I miejsce powędrował do wójta gminy Rybno pana Tomasza Węgrzynowskiego. Gratulacje.

Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Grajewo

W Szczuczynie dnia 14.09.2019 r. odbyły się zawody zapaśnicze młodzików i kadetów . Zaproszono również zawodników z Rybna. Pięciu uczestników Turnieju wróciło z medalami:Klaudia Świniarska, Marta Rozentalska i Ewa Rozentalska wywalczyły złote medale Zawodnicy Szymon Kozłowski i Karol Jelonek srebrne medale.

 

Data dodania: 2019-10-03 20:33:15
Data edycji: 2019-10-03 20:34:33
Ilość wyświetleń: 153
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook