Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Projekt „Mała książka- wielki człowiek”

Projekt „Mała książka- wielki człowiek”

Projekt „Mała książka- wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania realizowana z dziećmi rozpoczynającymi edukację w szkole podstawowej, które stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Pierwszoklasiści mogą odbyć niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury- tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Każdy uczeń otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w skład której weszła książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

W pewnym abecadle – znalazła się antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych m.in. M. Musierowicz, A.Onichimorskiej, R. Kosika, A.Fredry, J.Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książek.

Wyprawki Czytelnicze zostały przekazane pierwszoklasistom podczas pasowania na ucznia.

Data dodania: 2021-12-23 08:07:36
Data edycji: 2021-12-23 08:08:25
Ilość wyświetleń: 44
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook