Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego w ramach przygotowań do VII Debaty Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2022/2023

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego w ramach przygotowań do VII Debaty Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2022/2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka niemieckiego w ramach przygotowań do VII debaty języka niemieckiego w roku szkolnym 2022/2023 organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych nr 2- Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie.

Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie umiejętności językowych uczniów, promowanie nauki języka niemieckiego w środowisku lokalnym, kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej uczniów.

Uczestnicy konkursu wykonywali prace plastyczno-językową, której głównym celem była promocja krajów niemieckojęzycznych, zaś tematem „Deutschsprachige Länder-kennst du das?”

Uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Szczawińska

II miejsce – Patryk Ruciński

III miejsce – Zuzanna Liberacka

 

Pozostali uczniowie uczestniczący w konkursie:Rafał Truszczyński, Szymon Lenckowski, Aleksandra Krajewska, Julia Liberacka, Wiktoria Rozentalska – otrzymali podziękowania.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania zainteresowań nauką języków obcych w myśl powiedzenia” „Znając język wszędzie czujesz się jak w domu”.

 

Opiekunowie konkursu:

Hanna Kirchhof

Ewa Golder

Data dodania: 2022-07-22 18:42:09
Data edycji: 2022-07-22 18:42:41
Ilość wyświetleń: 22
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook