Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„MUZYKA TO KLUCZ DO DUSZY” 1 października Międzynarodowym Dniem Muzyki

„MUZYKA TO KLUCZ DO DUSZY”  1 października Międzynarodowym Dniem Muzyki

 

Muzyka to dusza wszechświata,

skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie.

Platon

 

          Muzyka jest sztuką potrzebna ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą oni swój świat przeżyć i wzruszeń wzbogacających życie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie w dniu 29.09.2021r. gościli w gmachu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Podczas warsztatów młodzież poznała filharmonię „od podszewki”. Uczniowie zobaczyli to co dla zwykłego melomana jest na co dzień niedostępne. Uczestniczyli w krótkiej prezentacji i pogadance na temat filharmonii, poznali warsztat pracy muzyka i dyrygenta. Koncert edukacyjny na Sali koncertowej  z udziałem dyrygenta, orkiestry symfonicznej konferansjera, prelegenta wzbudził duże zainteresowanie. W programie koncertu uczniowie wysłuchali koncertu : Edwarda Griega- I suita Peer Gunt op.46, Maurice Ravel- Moja matka gęś, Sergiusz Prokofiew- Piotruś i wilk. Młodzież zapoznała się ze specyfiką grup instrumentów (symfonicznych, dętych blaszanych, dętych drewnianych).

Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w filharmonii, ale zapewne nie ostatnia. W dzisiejszych czasach kontakt ze sztuką jest potrzebny, aby ukształtować pokolenie ludzi otwartych.

Muzyka wyostrza wrażliwość, rozwija wyobraźnię, uczy samodzielności myślenia oraz zaspokaja potrzebę ekspresji.

 

                                                                            Artykuł i zdjęcia: Hanna Kirchhof

Data dodania: 2021-10-04 10:09:52
Data edycji: 2021-10-04 10:12:11
Ilość wyświetleń: 37
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook