Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Mobilne Planetarium w Szkole Podstawowej w Rumianie

Mobilne Planetarium w Szkole Podstawowej w Rumianie

Dziecko jest kimś wyjątkowym. Tkwią w nim niskończone możliwości. Już od najmłodszych lat obserwujemy różnorodne zainteresowania wśród dzieci, a także jako szkoła staramy się zarażać je nowymi pasjami. To, kim będzie w przyszłości, zależy od wielu czynników. Dzieci muszą badać, eksperymentować, aby odpowiedzialnie postępować dla dobra całego świata.
9 października 2019 r. dzięki wizycie Mobilnego Planetarium młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w lekcji astronomii. Kosmos fascynuje i działa na wyobraźnię każdego z nas. Ta fascynacja jest bardzo ważna, może bowiem prowadzić do zainteresowania nauką, a w przyszłości do wyboru zawodu związanego z technologią i inżynierią. Program Mobilnego Planetarium dostosowany był zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Ta nowoczesna forma edukacji pozwoliła wszystkim przenieść się w odległy wszechświat. Pod wielką, przenośną kopułą nasi uczniowie podziwiali niebo, gwiazdy, planety oraz przyswajali wiedzę o kosmosie przy wykorzystaniu technik multimedialnych oraz audiowizualnych. Zastosowanie tych technik dało efekt prawdziwego planetarium. Na zakończenie każdego pokazu wszyscy uczniowie mogli „przejechać się” wirtualną, kosmiczną kolejką. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów bez konieczności wyjścia ze szkoły.
Cykl imprez związanych z wydarzeniami widocznymi na niebie od wielu już lat przygotowuje Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach. Dzięki temu nasi uczniowie mogli już kilkakrotnie zobaczyć w przybliżeniu niesamowite obiekty astronomiczne.
Czy po takich warsztatach Niebo ma dla naszych uczniów jeszcze jakieś tajemnice...?

 

Tekst: K. Januszewska, M.Ciecińska 

 

Data dodania: 2019-10-09 21:07:43
Data edycji: 2019-10-09 21:15:51
Ilość wyświetleń: 166
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook