Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Młodzi „PRZYJACIELE KLIMATU” na zajęciach terenowych

Młodzi „PRZYJACIELE KLIMATU” na zajęciach terenowych

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Przyjaciele klimatu”, którego celem jest omówienie kluczowych zagadnień związanych z ochroną klimatu oraz działaniami na rzecz adaptacji do zachodzących zmian klimatu.

19 maja uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w zajęciach terenowych pod hasłem „Rumiańskie pomniki przyrody – skarby przyrody”. Celem zajęć było poznanie zagadnień przyrodniczych dotyczących obiektów chronionych i emocjonalne związanie uczniów z najbliższą okolicą.  Uczniowie w grupach oznaczali gatunki drzew rosnących przy kościele parafialnym w Rumianie, wykonywali ich rysunki, mierzyli obwody, uczyli się określać ich wysokość, wykonywali obliczenia matematyczne( o ile więcej, ile razy więcej) mające na celu porównanie poszczególnych okazów. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny.

Na zakończenie pomiarów uczniowie zastanawiali się i opisywali, dlaczego te drzewa – pomniki przyrody są skarbami przyrody.  Wszyscy byli zgodni, że to obiekty o okazałych rozmiarach, o oczywistych wartościach przyrodniczych, kulturowych i niezwykle ważne dla naszej małej społeczności, ponieważ są niezaprzeczalnym świadkiem historii oraz wyjątkowym elementem krajobrazu.

Tekst i zdjęcia: Iwona Cybulska

Data dodania: 2023-05-22 10:18:23
Data edycji: 2023-05-22 10:21:17
Ilość wyświetleń: 43
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook