Kontrast
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach dziewcząt i chłopców styl wolny Region D ( podlaskie, kujawsko pomorskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie)

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach dziewcząt i chłopców styl wolny  Region D ( podlaskie, kujawsko pomorskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie)

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce udało się przeprowadzić zawody zapaśnicze na poziomie międzywojewodzkim. W miejscowości Przysucha kolo Radomia w dniu 17.10.2020r odbyła się rywalizacja zapaśnicza w stylu wolnym. Nasze województwo reprezentowało kilka klubów, nie zabrakło również drużyny z Delfina Rybno. Ekipa liczyła 6 zawodników ze Szkoły Podstawowej w Rumianie. Była to rywalizacja o punkty dla klubu w współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Bardzo dobre wyniki i miejsca były następstwem kilkuletnich treningów. Najlepiej spisała się Maja Rozentalska i Wiktor Kozłowski zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach, trzeci był Kamil Bojarowski. Trzy medale to bardzo dobry wynik w walce o brązowy medal uczestniczyły również Wiktoria Swiniarska i Alicja Lenckowska. Zabrakło trochę szczęścia i trema spowodowała, że ostatecznie zajęły piąte miejsca, także punktowane. Najmłodszy z zawodników Kacper Jelonek po dwóch wygranych walkach uległ przeciwnikom i w końcowej klasyfikacji zajął siódme miejsce. Drużyna z Rybna zdobyła 11 punktów na tych zawodach, najwięcej z wszystkich klubów w województwie warmińsko-mazurskim. Za tydzień można ten dorobek powiększyć ponieważ odbędą się MMM w stylu klasycznym w Koronowie koło Bydgoszczy. Warto dodać że punkty zdobyły już w tym roku Klaudia Świniarska i Monika Rozentalska podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalizując na Mistrzostwach Polski zdobyły 8 punktów. Gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom. Trenerem jest Mirosław Gajewski.

Data dodania: 2020-10-27 11:38:47
Data edycji: 2020-10-27 11:40:22