Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dni Dziedzictwa Kulturowego

W niedzielę 15 września w naszej szkole odbyły się kolejne obchody Dni Dziedzictwa Kulturowego, tym razem pod hasłem Szlakiem Plebiscytu 1920. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14.00 na placu szkolnym.
W imprezie oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczył także wójt gminy Rybno pan Tomasz Węgrzynowski, sekretarz gminy Rybno pani Jolanta Jendrycka oraz kierownik referatu oświaty pani Wiesława Wróblewska.
Po krótkim przemówieniu pani dyrektor Hanny Kirchhof przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczęłą Zuzanna Kamińska z klasy VII krótkim przedstawieniem historii wsi Rumian.. Następnie wystąpili uczniowie z klasy I, po nich natomiast można było obejrzeć taniec w wykonaniu klasy V i VI. Nie zabrakło także części humorystycznej, ponieważ klasa VII i VIII przygotowała swoją interpretację taneczną piosenki ,,Mama ostrzegała''. Kolejnym punktem programu była wycieczka rowerowa oraz warsztaty plastyczne. Zadaniem uczestników zajęć plastycznych było zrobienie jak najdłuższego łańcucha, który został poprowadzony do wsi Groszki.
Wydarzenie zakończyło się poczęstunkiem – kiełbaskami z grilla oraz gorącą zupą, którą szczególnie docenili po przejechaniu niemal czterdziestu kilometrów uczestnicy rajdu rowerowego.

Koło dziennikarskie

Data dodania: 2019-09-24 17:06:28
Data edycji: 2019-09-29 19:45:10
Ilość wyświetleń: 105
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook