Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

22 marca - Światowy Dzień Wody

22 marca - Światowy Dzień Wody

Rozumiejąc potrzebę kształtowania proekologicznych postaw i zachowań racjonalnego gospodarowania zasobami wody nauczyciele naszej szkoły zorganizowali dla uczniów wiele zajęć poświęconych tej tematyce.  Doświadczenia, eksperymenty, obserwacje, prace plastyczne oraz wystawy miały na celu ukazać dzieciom i młodzieży ogromną rolę wody dla istnienia życia na Ziemi. W czasie przerw dzieci wykonywały plakat, określały i wypisywały właściwości wody oraz składały własne deklaracje o sposobach jej oszczędzania. Uczniowie klasy V obserwowali transport wody w roślinach. Poznali budowę wewnętrzną łodygi i jej funkcje. Wykonywali eksperymenty, prowadzili obserwacje i wyciągali odpowiednie wnioski.

Tegoroczne przedsięwzięcie odbywało się w myśl hasła, które zostało wywieszone przy wejściu do szkoły: „Woda to skarb, woda to życie, szanujmy ją należycie”.

 

Uczniowie klasy I również włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody. Zmagali się z wykreślanką "Wodne wyrazy", układali zakończenie opowiadania "Wodna kraina", zastanawiali się wspólnie: Co by było, gdyby zabrakło wody. Ponadto prowadzili różnorodne doświadczenia, eksperymenty, które wzbudziły duże zainteresowanie. Najwięcej emocji wzbudziła jednak zabawa "Szalone bąbelki", która polegała na wytworzeniu jak największej ilości piany poprze dmuchanie przez słomkę do wody zawierającej mydło w płynie. Tego dnia dzieci również sadziły szczypiorek, rzeżuchę, rzodkiewkę, sałatę oraz owies. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to właśnie dzięki wodzie będziemy mogli obserwować rozwój roślin.

 

Przedszkolaki z grupy „Biedronek” w czasie zabaw badawczych przyjrzały się wodzie. Badaliśmy co pływa, co tonie, obserwowaliśmy co robi się z lodem w ciepłym pomieszczeniu. Dzieci rozpoznawały odgłosy burzy, deszczu, kapiącej wody… Dzieci wykonały prace plastyczne- malowały krople wody- następnie zrobiliśmy wspólny plakat. Po zajęciach przedszkolaki doskonale wiedzą jak bardzo ważną rolę odgrywa woda w naszym życiu, rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

 

Tekst i zdjęcia: Iwona Cybulska, Karolina Januszewska, Monika Ciecińska

Data dodania: 2019-04-07 12:17:55
Data edycji: 2019-04-07 12:23:47
Ilość wyświetleń: 68

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button