Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Klasa 7 na szkolnej wycieczce w Olsztynie

Klasa 7 na szkolnej wycieczce w Olsztynie

29 listopada 2018r. uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą Iwoną Cybulską i panią Dyrektor Hanną Kirchhof byli na wycieczce w Olsztynie. Wyjazd miał charakter integracyjny, promował czytelnictwo, historię Polski oraz aktywność fizyczną.

Cele i założenia programowe wycieczki to:

-kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
-wyrabianie u młodzieży nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki;

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych  oraz                     w środkach transportu,                                                                                                                                   - integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

- wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowania sportem.

  W ramach rozwijania narodowego czytelnictwa młodzież uczestniczyła w zajęciach                                 w multimedialnej bibliotece Planeta 11 w Olsztynie. Tematem zajęć były pieśni patriotyczne towarzyszące naszej Ojczyźnie w ostatnich 100 latach oraz historia powstania hymnu Polski. Ponadto uczniowie poznali zasady pracy biblioteki, sposobu korzystania z niej oraz cech różniących Planetę 11 od innych bibliotek.

  W związku z trwającymi obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w konferencji zorganizowanej przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie pt. „Dzieci i potomkowie twórców niepodległości”. Uczniowie wysłuchali wykładów pracowników IPN w Olsztynie – Krzysztofa Kierskiego –Córki Józefa Piłsudskiego w służbie Ojczyźnie,Michała Ostapiuka –Niezłomna córka generała. Historia łączniczki Wileńskiego Okręgu Armii Krajowej – Zofii Dąb-Biernackiej oraz Sebastiana Nowakowskiego –Najwyższa cena. Janina i Agnieszka – córki generała Józefa Dowbora-Muśnickiego w służbie Rzeczypospolitej. Konferencja odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

  Kolejnym punktem programu był Park Trampolin, który pozwolił młodzieży wykazać się aktywnością fizyczną i ukazał świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego.

  Ostatnim punktem programu było kino, a dokładnie film pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, w którym młoda dziewczyna zostaje przeniesiona do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy. Był to film familijny, którego inspiracją był balet Czajkowskiego, z całą plejadą gwiazd i piękną muzyką. Bajkowe otoczenie i tajemnicze wypadki oderwały młodzież od współczesnego świata i zabrały w cudowną podróż do dziecięcej krainy wyobraźni.

  Dla uczestników wycieczki czwartek był długim i intensywnie spędzonym dniem, pełnym nowych informacji i przeżyć, czasem spędzonym aktywnie razem z przyjaciółmi.

 

Autor tekstu: Iwona Cybulska

Data dodania: 2018-12-03 14:00:41
Data edycji: 2018-12-03 18:33:10
Ilość wyświetleń: 1384
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej